ВИТРЕБОВУВАННЯ МАТЕРІАЛІВ СПРАВИ ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ.
    Суть. Зобов'язати позивача надати відповідачу документи, додані до позовної заяви. Якщо суд витребує копії документів для відповідача, у позивача складається враження, що суд допомагає відповідачу.
    Застосування. Відповідно до ст. 138 ЦПК України, суддя має право, коли він визнає за необхідне, залежно від складності та характеру справи, затребувати від позивача копії всіх доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості відповідачів.
    Відповідач може звертатися до суду з клопотанням про надання копій документів, доданих до позовної заяви. Суддя може зобов'язати позивача надати копії документів, які він повинен виготовити за власний рахунок. У позивача створюється враження, що суд допомагає відповідачу.
Вирішення питання про витребування копій письмових доказів для відповідача залежить від суду.
    Приклад. К. звернувся до суду з позовом до Б. про відшкодування шкоди, завданої порушенням авторських прав. Б., який знаходиться в іншому місці, звернувся до суду з клопотанням про надання копій документів, наявних у справі для ознайомлення. Суд зобов'язав позивача виготовити копії документів. На це потрачено 40 гривень, які не належать до судових витрат і відшкодовуватися не будуть. Ефект: відповідач отримав наявні у справі матеріали за рахунок позивача.
 
Уникальное предложение