ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОКАЗІВ ДО ПОРУШЕННЯ СПРАВИ В СУДІ.
    Суть. Зібрати докази до порушення справи, коли ще немає відповідача який міг би протидіяти.
    Застосування. Відповідно до ст. 35 ЦПК України, особи, які мають підстави побоюватись, що подача потрібних для них доказів стане згодом неможливою або утрудненою, мають право просити суд під час розгляду справи або суддю як до, так і після подачі заяви забезпечити ці докази.
    Відповідно до ст. 36 ЦПК України, суддя забезпечує докази, зокрема: допитом свідків, призначенням експертизи, витребуванням та оглядом письмових і речових доказів. Про забезпечення доказів суд або суддя постановляє ухвалу, в якій зазначає порядок і спосіб її виконання.
    Протоколи і всі зібрані в порядку забезпечення доказів матеріали надсилаються до суду, який розглядає справу.
    Заява про забезпечення доказів повинна містити:
    1) суть і форму потрібних доказів;
    2) зазначення обставин, які підтверджуються цими доказами;
    3) підставу, на якій просять забезпечити докази;
    4) справу, для якої потрібні забезпечувані докази.
    Заяву про забезпечення доказів розглядає протягом десяти днів відповідно суд або суддя того суду, в районі діяльності якого належить провести ці процесуальні дії, з повідомленням заінтересованих осіб. Однак неявка їх не перешкоджає розглядові заяви.
    У невідкладних випадках, а також у випадках, коли не можна встановити, до кого позивач може згодом пред'явити позов, заява про забезпечення доказів розглядається тільки з участю заявника.
    Заяву про забезпечення доказів можна подати ще до порушення справи. Підстави для забезпечення доказів наводить заявник. Заяву доцільно формулювати так, щоб суд не міг встановити потенційного відповідача. Тоді заява розглядається тільки за участю заявника.
    Інститут забезпечення доказів дозволяє позивачу підготуватися до процесу ще до його початку, зібрати необхідні докази ще до того, як стане відомо проти кого вони будуть використані. На цьому етапі ще немає осіб, які б протидіяли заявнику. З їх появою (після подання позовної заяви), вони вже не зможуть вплинути на зібрані в порядку забезпечення докази.
 
Уникальное предложение