ЗАЛУЧЕННЯ ТРЕТІХ ОСІБ З САМОСТІЙНИМИ ВИМОГАМИ НА ПРЕДМЕТ СПОРУ
    Суть. Треті особи вступають у справу з власної ініціативи для захисту своїх порушених прав. Залучення третіх осіб з тактичних міркувань змінює розстановку сил у процесі, розширює предмет доказування, ускладнює судовий розгляд. Крім позивача на предмет позову претендує інша особа.
    Застосування. Вступ третіх осіб у справу відбувається шляхом пред'явлення позову до однієї або обидвох сторін. Вони користуються всіма правами та несуть обов'язки позивача. Вимоги третьої особи потрібно формулювати так, щоб вони були аналогічними до вимог позивача або так, щоб їх задоволення перешкоджало задоволенню вимог позивача.
    Позовні заяви третіх осіб подаються до суду, який розглядає справу, і підлягають оплаті державним митом.
    Приклад. Левицький звернувся з позовом до колишньої дружини Левицької про поділ майна, набутого за час спільного подружнього життя з 1993 року. До складу майна, що підлягає поділу, позивач включив трикімнатну квартиру, автомобіль, предмети домашньої обстановки. Волощук, колишня теща позивача, звернулася з позовом до обидвох сторін про визнання права власності на 1/2 частину квартири, покликаю- чись на те, що спірна квартира придбана і на її кошти. Волощук, колишній тесть позивача, звернувся з позовом до сторін про витребування з чужого незаконного володіння побутової техніки, покликаючись на те, що вона була передана у безстрокове безоплатне користування.
    Позови тестя та тещі, третіх осіб із самостійними вимогами на предмет спору, мають тактичний характер. їх мета - допомогти дочці-відповідачці, зменшити склад майна, що підлягатиме поділу між колишнім подружжям.