ВІДКРИТТЯ НОВИХ ФРОНТІВ
    Суть. Порушувати справи в інших судах, господарських судах та адміністративних органах, в яких позивач буде відповідачем.
    Застосування. Для ефективного застосування цього тактичного прийому повинні існувати інші відносини між сторонами, які можуть, за бажанням, набувати характеру спірних. Якщо такі відносини виявлені, то сторона звертається до суду чи іншого органу з позовом, що витікає із цих правовідносин.
    Цей прийом можна застосовувати «чужими руками». Тоді позивачем на «новому фронті» буде не первісний відповідач, а стороння особа, яка діє, так би мовити, за дорученням відповідача.
    Протидія на новому фронті відтягує організаційні та матеріальні ресурси позивача від первісного позову.
    Приклад. Яремин звернувся до суду з позовом про стягнення з Торика боргу за виданою розпискою. Під час бесіди з відповідачем виявлено, що сторони давно знайомі і були у свій час партнерами по бізнесу. ПП «Транс», директором якого був Торик, 2 роки тому передало ПП «Зовніштранс», директором якого є Яремин, вантажний автомобіль, але за усною домовленістю між директорами грошові розрахунки через підприємства не здійснювалися.
    ПП «Транс» звернулося до господарського суду з позовом до ПП «Зовніштранс» про розірвання договору купівлі-продажу і витребування автомобіля. З метою забезпечення цього позову на автомобіль накладено арешт. Це призвело до зупинення діяльності підприємства на ринку перевезень та щоденних втрат внаслідок простою машини. Такі події на «новому фронті» змусили Яремка погодитися на мирову угоду з Тори- ком з «нульовим варіантом»: кожен із позивачів відмовився від своїх позовних вимог.