ФОРМУВАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ
    Суть. Надати справі резонансний характер.
    Застосування. Чим більше осіб цікавляться справою, тим відповідальніше до неї ставитиметься суд, а значить тим об'єктивніше буде його рішення. Адже воно буде оцінюватися не лише особами, що брали участь у справі, але й громадськістю.
    Мало є людей, які свідомо готові піти проти течії. Якщо рішення не відповідатиме суспільним очікуванням, суддя опиниться у центрі громадської уваги. Громадська думка засуджуватиме його дії і це психологічно впливатиме на суддю.
    Для судді вбачається лише один вихід - діяти чітко за законом. Жодного суб'єктивізму у такій справі суддя не допустить, не дасть жодного приводу говорити про себе погано.
    Формування сприятливо бажаної громадської думки - це завдання, яке вимагає зусиль багатьох людей, спеціальних знань та виконавчих засобів. Тому цей тактичний прийом може використовуватися, насамперед, у справах, що мають політичний підтекст, спільно із залученням засобів масової інформації.
    Цей прийом матиме позитивні наслідки незалежно від результату розгляду справи. Якщо суд прийняв рішення, яке відповідає громадській думці, є підстави стверджувати, що справедливість відновлена.
    У разі програшу справи цей тактичний прийом дозволяє «зберегти обличчя». В очах громадськості переможений виглядатиме жертвою «тоталітарного режиму», «адмінресурсу», «системи». Більшість людей завжди жаліє слабкого. У свою чергу у переможця формується образ ворога. Це є достатнім соціальним ґрунтом для знищення іміджу конкурента та підвищення власного рейтингу за його рахунок. Отже той, кого підтримає громадська думка, виграє в будь- якому випадку.