СПРАВЛЯТИ ПОЗИТИВНЕ ВРАЖЕННЯ.
    Суть. Позитивне враження про особу підсвідомо діє на суддю і настроює його допомагати.
    Застосування. Загальна ідея полягає в тому, що треба сподобатися судді. В основі цього тактичного прийому - психологія спілкування. Позитивне враження досягається культурою спілкування, дотриманням етичних норм щодо судді, увагою до судді. Це загальні принципи поведінки в суді. Додатково на сприйняття людини можуть вплинути фактори особистого характеру: симпатії та захоплення, стать, релігійні переконання, система цінностей та ін.
    Для того, щоб сподобатися судді, потрібно знати його характер, мати хоча б певний мінімум інформації про нього. Тут можуть знадобитися знання із психології, нейролінгвістичне програмування та інші засоби встановлення психологічного контакту та маніпулювання свідомістю.
Позитивний імідж сторони у суді формується також її особистим авторитетом, професійними досягненнями. Щоб суддя їх оцінив, він, принаймні, про них повинен знати. Але розповідати про себе самому неетично. Джерелом позитивної інформації можуть стати свідки, представники.
    Судді цінують допомогу представників у наданні нормативних актів, особливо якщо вони нові або істотно змінені. Не секрет, що судді через зайнятість та погане забезпечення нормативним матеріалом судів не можуть відстежити всі зміни поточного законодавства. Тому сторони зацікавлені докладно проінформувати суд про такі зміни. Найкраще надати суду повні тексти потрібних нормативних актів.
    Те чи інше^враження про особу формується у судді під час спілкування. Його потрібно прагнути, використовуючи будь- які приводи. Найбільш нейтральні з них - ознайомлення з матеріалами справи, подання нових доказів, подання клопотань та ін. Це корисно ще й тому, що спіікування дозволяє більше дізнатися про суддю, вивчити його особливості, знайти шлях для його переконування.